•                 Stołówka

•  Jadłospis  od  22.04 – 26.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK  22.04.2024 r.

Gorący kociołek, (skład surowcowy : kiełbasa litewska z 70% mięsa, :

warzywny: marchewka, seler, pietruszka, por, śmietana 30%, (ziemniaki, papryka czerwona, przecier pomidorowy 30 %, ser żółty, sól przyprawy)

Chleb pszenno-żytni, gruszka

WTOREK 23.04.2024 r.

Klops mielony smażony, surówka z kapusty czerwonej, ziemniaki (skład surowcowy: mięso mielone z łopatki, buraczki, mąka typ 500, bułka tarta, jajka, ziemniaki, cebula,  olej kujawski, przyprawy)

woda mineralna, jabłko

ŚRODA   24.04.2024 r.

Gulasz z kaszą w jarzynach, sałatka z ogórka kiszonego,

(skład surowcowy: mięso – łopatka wp., mąka typ 500, kasza pęczak, wiejska, marchew mini, ogórek kiszony, papryka czerwona, cebula, olej kujawski, śmietana 30%, przyprawy)

woda mineralna, saszetka  jogurt

CZWARTEK   25.04.2024 r.

Udko z kurczaka, fasolka gotowana, (skład surowcowy: udko z kurczaka, ziemniaki, olej, śmietana 30%, fasolka gotowana, mąka typ 500,  przyprawy)

woda mineralna,

woda mineralna, saszetka – mus owocowo warzywny

PIATEK  26.04.2024 r.

Pierogi z twarogiem  z sosem waniliowym(skład surowcowy: , mąka, twaróg, cukier, śmietana ukwaszona, jogurt naturalny, serek Danio)

woda mineralna, jabłko

Potrawy mogą zawierać składniki, które mogą być przyczyną alergii lub nietolerancji np.: gluten, seler, pomidory, pietruszka, orzechy arachidowe, nasiona sezamu, orzechy, ryby, jajko, nasiona soi itp. mleko (łącznie z laktozą), gorczyca

• Owoce cytrusowe: pomarańcze, cytryny, mandarynki, grejpfruty, banany, truskawki, poziomki, maliny

Wszystkie alergeny są wymienione w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 z dnia 25.10.2011r., w załączniku Nr II

Wyrazy pogrubione w tekście oznaczają alergeny (patrz legenda);

•  UWAGA !!! ​​​​​​​ Czynne są źródełka. Zakaz picia wody bezpośrednio z kraniku. Wodę należy wlewać do swoich butelek . Na stołówce woda podawana będzie tylko dzieciom chodzącym na obiady.

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBIADÓW

Wpłaty na obiady dla uczniów naliczane z „góry” i należy dokonywać w nieprzekraczającym terminie .

Wpłat na konto należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Cena obiadu   na m-c  MAJ  2024 r.   - 75,00 zł

Proszę o uregulowanie wpłat za obiady na MAJ do 30 KWIETNIA. Tego dnia pieniądze powinny być już na koncie szkoły .

Wpłaty za obiady dokonujemy tylko przelewem na konto bankowe Szkoły.

Numer konta  :    09 1020 1491 0000 4002 0098 1597

WZÓR WPŁATY:

adres odbiorcy:

im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

ul. Tuwima 2 , 89-600 Chojnice

W tytule przelewu proszę podać

IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASĘ

ORAZ   TYTUŁ WPŁATY.

• Regulamin korzystania ze stołówki

• Harmonogram wydawania obiadów

Godziny wydawania posiłków
        Uczniowie   Kl. I-II - uczniowie przychodzą na obiad z wychowawcą o wyznaczonej godzinie

Kl.  III  i IV    -   przychodzą na przerwę o godz. 10 30
          Kl. V i VI - przychodzą na przerwę o godz.  11 30
          Kl. VII i VIII -      przychodzą na przerwę o godz.  12 30
         Uczniowie, którzy kończą wcześniej lekcje, jedzą obiad po najbliższej przerwie.