• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 odbędą się 9 maja 2024 r.(czwartek)

Zebrania z rodzicami dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 odbędą się 10-12 czerwca 2024 r.- wg harmonogramu ustalonego przez wychowawcę (poniedziałek- środa) i będą spotkaniami indywidualnymi.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 9 maja 2024 r. o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej.
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Czwartek 09.05.2024

Co nowego w szkole?
      • Miejsko- Gminny Konkurs J. Angielskiego

• 07.03.2024
      • To już się stało naszą tradycją. W ostatni piątek dzieci z kl. II b i III b wzięły udział w Miejsko- Gminnym Konkursie J. Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kłodawie.

Gratulujemy uczestnikom wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

(Katarzyna Knitter)

• Drzwi otwarte w Siódemce

• 04.03.2024
      • Dnia 29 lutego br. przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę.  Gości przywitały wspaniałe popisy artystyczne dzieci z kl. 3d i 3c , do których przygotowały występujących panie Karolina Tyborska i Magdalena Ubowska.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która przedstawiła ofertę naszej placówki. Powiedziała m.in. , że w naszej  szkole można uczyć się j. kaszubskiego, ponieważ patronem jest Jan Karnowski- kaszubski poeta , szkoła posiada certyfikaty Bezpiecznej Szkoły, Szkoły  Promującej  Zdrowie i Szkoły Uczącej się - wszyscy nauczyciele stosują ocenianie kształtujące. Wszelkie inne dokładne informacje o szkole znajdują się w folderze informacyjnym, który można było otrzymać przy wejściu do szkoły. Potem Pani Dyrektor przedstawiła zebranym przyszłych wychowawców klas pierwszych: panią Bożenę Szmaglińską, panią Magdalenę Ubowską, panią Magdalenę Mączyńską, panią Karolinę Tyborską  i panią Barbarę Kin. Następnie rodzice i dzieci poszli zwiedzać szkołę wraz z wychowawcami.   Na dzieci czekały różne niespodzianki: dostały baloniki, zobaczyły roboty, klasę kaszubską, były zajęcia muzyczne oraz pokazy sportowe. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły.

Wszystkim osobom , które przygotowały organizację  drzwi otwartych, gorąco dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!

Marietta Klinger

• Piekarze z 2 c

• 24.02.2024
      • 21 lutego klasa 2c z wychowawczynią  Moniką Mankiewicz i Patrycją Zmudą- Trzebiatowską wybrała sie na warsztaty tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.  Poznaliśmy proces wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta.

W oczekiwaniu na wyrośnięcie ciasta i nagrzanie pieca obejrzeliśmy prezentacje na temat szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszej tradycji i kulturze. Następnie każdy uformował swój bochenek chleba.

Podczas wypiekania chleba zwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, gdzie znajdują się stare, tradycyjne przedmioty używane w gospodarstwach domowych. Po kilkugodzinnych warsztatach, każdy otrzymał Certyfikat Małego Piekarza i wykonany przez siebie chleb.

• Wyjazd na łyżwy 6b

• 24.02.2024
      • Dnia 19 lutego 2024 r. w poniedziałek odbyl się wyjazd na  sztuczne lodowisko do Człuchowa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 6 B pod opieką p. Sylwii Ossowskiej i p. Anny Pelowskiej.
         Celem wycieczki było propagowanie sportów zimowych, aktywnego  stylu życia oraz nauka i doskonalenie umiejętności łyżwiarskich. Atmosfera była niesamowita, wszyscy byli podekscytowani możliwością jazdy na lodzie. Dzieci świetnie się bawiły, śmiejąc się i wspierając nawzajem podczas upadków i prób doskonalenia umiejętności. Widok migoczącego lodu pod światła reflektorów był zachwycający, a temperatura dodawała uroku zimowej atmosferze. To był dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla całej klasy.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców