• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 odbędą się 9 maja 2024 r.(czwartek)

Zebrania z rodzicami dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 odbędą się 10-12 czerwca 2024 r.- wg harmonogramu ustalonego przez wychowawcę (poniedziałek- środa) i będą spotkaniami indywidualnymi.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 9 maja 2024 r. o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej.
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Czwartek 09.05.2024

Co nowego w szkole?
      • Ekologiczne warsztaty

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji tego dnia uczniowie kl.1f uczestniczyli w lekcji o tematyce ekologicznej przeprowadzonej przez uczniów kl.6 pod opieką Pani Marii Synak. Podczas zajęć uczniowie wykazali się wiedzą, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który jest teraz w potrzebie, a troska o Naszą Planetę łączy dzieci na całym świecie.

• Warsztaty z segregacji śmieci

• 22.04.2024
      • 17. kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Regina Bluma - pracownik Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze. Celem spotkania było edukowanie uczniów klas pierwszych na temat właściwej segregacji śmieci oraz procesu przetwarzania odpadów. Podczas wizyty przedstawicielka ZZO zaprezentowała uczniom, jak wygląda zakład przetwarzania odpadów, jak prawidłowo segregować śmieci oraz jakie korzyści przynosi to dla środowiska. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie produkty mogą powstać z przetworzonych tworzyw i jakie są metody ich ponownego wykorzystania. Wizyta pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadami była częścią przygotowań do obchodów Dnia Ziemi. Dzięki tej inicjatywie uczniowie zyskali nową wiedzę na temat ochrony środowiska oraz znaczenia właściwej segregacji odpadów dla naszej planety. Serdecznie dziękujemy pracownikowi Zakładu Zagospodarowania Odpadami za poświęcony czas i cenne nauki przekazane naszym uczniom.

• Warsztaty z dietetykiem

• 22.04.2024
      • 22.04 uczniowie klasy 1b w towarzystwie Rodziców wzięli udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania się, które poprowadziła pani dietetyk Alina Pasionek - Sikora. Dzieci przekonały się ile cukru znajduje się w ich ulubionych produktach oraz przyrządziły "kulki mocy" - zdrową, słodką przekąskę. Od dziś dzieci wiedzą na co zwracać uwagę podczas wybierania słodkości w sklepach. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

• Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie

• 18.04.2024
      • 18 kwietnia uczniowie klasy 1 F wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.

Podczas zajęć uczniowie poznali biologię bociana białego jednego z mieszkańca Parku. Dowiedzieli się co robi w poszczególnych miesiącach, a także co mu zagraża i jak go chronić. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził urozmaicony jadłospis bociana białego, który poza żabami zawiera wiele interesujących „ smakołyków”. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, ale także wykazali się szeroką wiedzą w zakresie ochrony środowiska.

W czasie warsztatów każdy uczeń samodzielnie zrobił maskę bociana, która wzbudziła wiele uśmiechu i radości. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością w trakcie tworzenia prac.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Szulta za wspaniałe spotkanie.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców