Kalendarz
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Dzień wolny
- kwi
- 28
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 28.-30.04.
- Dzień wolny
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 03
- Święto Konstytucji 3 Maja
- 03.05.
- Święto
- maj
- 13
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - egzaminy
- 13.-15.05.
- Dzień wolny
Godziny dzwonków
Poniedziałek 21.04.2025Aktualności
Co nowego w szkole?Inscenizacja "Dziadów" w klasach 7 c i 7 d
- 30.10.2023
" Glucho wszędzie, cicho wszędzie...co to będzie, co to będzie...", a było bardzo kreatywnie.Klasy 7c i 7d na lekcjach języka polskiego prezentowały swoje umiejętności aktorskie. Po zapoznaniu się z życiorysem Adama Mickiewicza, uczniowie zinscenizowali " Dziady"- utwór, który zdecydowanie należy poznać teatralnie. Obrzędowi dziadów przewodniczył Guślarz( w tych rolach Paweł i Dawid), który czuwał nad kolejnością przywoływanych duchów. Do Siódemki przybyły następujące duchy: Józio i Ròzia, Widmo Złego Pana oraz pasterka Zosia. Grozę i mrocznych charakter wprowadzał chór, który wzorcowo cytował wieszcza narodowego. Obie klasy śpiewająco poradziły sobie z najsłynniejszym polskim dramatem romantycznym.
(Kamila Szulc)
1
Wycieczka do skansenu
- 29.10.2023
Dnia 25.10.2023 r. klasy 1b i 1e wybrały się na wycieczkę do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Spacerując po terenie, zwiedziliśmy starą szkołę, w której można było zobaczyć „oślą ławkę” i „kozę”, dawny kościół z zabytkowymi krzyżami i kapliczkami, chałupy wiejskie, rzemieślnicze oraz szlachecki dworek. Dodatkową atrakcją był drewniany kościół z 1700 r. wybudowany bez użycia gwoździa. Podczas wycieczki podziwialiśmy zabytkową zabudowę dawnej kaszubskiej wsi oraz piękno przyrody. Dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać malowidło ze wzorem kaszubskim na szkle oraz zakupić pamiątki w sklepiku.
Mimo deszczowej pogody wycieczka się udała i wszyscy wrócili w radosnych nastrojach.
Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.
- 29.10.2023
24 października uczniowie klasy 1F wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.
Podczas zajęć edukacyjnych pt. „Pory roku…” uczniowie dowiedzieli się jak to się dzieje, że mamy dzień i noc, a także dlaczego zmieniają się pory roku, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w poszczególnych miesiącach oraz pochodzenie ich nazw. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, ale także wykazali się szeroką wiedzą w zakresie zmian jakie zachodzą w przyrodzie.
Miłą niespodzianką okazał się również spacer po Zagrodzie Pokazowej Zwierząt, podczas którego uczniowie wzbogacili wiedzę na temat starych ras zwierząt gospodarskich, a także zwierząt, które w wyniku wypadków oraz specjalistycznego leczenia nie poradziłyby sobie na wolności.
Bardzo dziękujemy Pani Annie Szulta za wspaniałe spotkanie i upominki.
2 b poznaje budowę warstwową lasu
- 25.10.2023
Klasa 2 b wybrała się 19.10.23 r. do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie na warsztaty przyrodnicze pt. Budowa warstwowa lasu.
Zajęcia pozwoliły uczniom poznać warstwy lasu, rośliny i zwierzęta tam żyjące a także dowiedzieć się jakie zależności są miedzy nimi.
Niebywałą atrakcją było dodatkowo zwiedzanie zagrody pokazowej zwierząt gdzie zobaczyliśmy zwierzęta należące do starych ras zwierząt gospodarskich objętych programem ochrony zasobów genetycznych: owce świniarki, bydło białogrzbiete i koniki polskie. W Zagrodzie przebywają też zwierzęta dzikie rodzimych gatunków (obecnie: bielik, gołębie, kruki, kawki, sroka, myszołowy i pustułki), które odbyły leczenie w specjalistycznych ośrodkach lecz z różnych względów nie mogą zostać wypuszczone na wolność.
Dziękujemy za wspaniałą lekcję przyrody!
(Katarzyna Kniter)