Kalendarz
- lis
- 28
- Spotkanie z rodzicami
- 28.11.
- Wieczór rodziców
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna
- 23.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna
- sty
- 06
- Trzech Króli
- 06.01.
- Dzień wolny
- lut
- 13
- Spotkanie z rodzicami uczniów klas 8
- 13.02.
- Wieczór rodziców
- lut
- 17
- Ferie zimowe
- 17.02.-02.03.
- Dzień wolny
- mar
- 06
- Drzwi Otwarte
- 06.03.
- Wydarzenie z życia szkoły
- mar
- 27
- Zebranie z rodzicami
- 27.03.
- Wieczór rodziców
- kwi
- 10
- Festiwal muzyczny "Siódemka łączy pokolenia"
- 10.04.
- Wydarzenie z życia szkoły
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024Aktualności
Co nowego w szkole?EKOLOGIA INTEGRALNA W KLASIE 8F- WARSZTATY
- 31.12.2022
W dniu 14 grudnia 2022r. uczniowie klasy 8f wzięli udział w warsztatach podczas których wykonywali ozdoby choinkowe. Pod okiem instruktorki młodzież stworzyła przepiękne bombki oraz ozdoby świąteczne wykorzystując przedmioty, które na co dzień można spotkać w kuchni, np. posypki do ciastek czy torebki śniadaniowe.
Uczniowie z klasy 8f uczestniczyli kilka tygodni wcześniej w spotkaniu z o. Cordianem Szwarcem. Warsztaty były kontynuacją podjętej inicjatywy dotyczącej ekologii integralnej.
Spotkanie Bożonarodzeniowe
- 21.12.2022
Miłość jest siłą, która wszystko porządkuje, wszystko ustawia na swoim miejscu, wszystkiemu nadaje sens, znaczenie i ważność.
Kolejny rok spotkania bożonarodzeniowego za nami tym razem w klimacie miłości. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Dnia 20 grudnia pięknie zaprezentowali się na scenie z piosenkami i wierszami świątecznymi. Przygotowaniem uczniów do występów na scenie zajęła się Pani Ewelina i Pani Basia. Swoją cegiełkę dołożyła także Pani Magda, która wsparła nas piosenkami przygotowanymi z uczestnikami kółka wokalnego. Była to prawdziwa uczta muzyczna. Udało się wszystkich widzów wprowadzić w klimat świąt. Występującym bardzo gratuluję i dziękuję za zaangażowanie oczywiście, nie zapominając o osobach odpowiedzialnych za nagłośnienie.
(Ewelina Niechwiadowicz)
3
Magiczny czas, czyli Festiwal Muzyczny ,,Siódemka łączy pokolenia’’ - rok szkolny 2022/2023
- 19.12.2022
15 grudnia br. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się kolejny Festiwal Muzyczny ,,Siódemka łączy pokolenia”. Festiwal szczególny, ponieważ szkoła obchodzi w tym roku swoje 45-lecie .Na scenie zaprezentowali się rodzice, , nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie naszej szkoły.
Dochód z biletów Festiwalu zostanie przeznaczony na aranżację strefy relaksu dla uczniów.
Profesjonalnie i ciekawie Koncert poprowadzili rodzice naszych uczniów : Katarzyna Kowalczyk i Radosław Zieliński. Powitali wszystkich gorąco, a szczególnie: burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, zastępcę Burmistrza Adama Kopczyńskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Pana Grzegorza Czarnowskiego, Dyrektorów Chojnickiego Domu Kultury- Pana Radosława Krajewicza, Pana Łukasza Sajnaja, Pana Grzegorza Szlangę oraz zaprzyjaźnionych Dyrektorów Chojnickich Szkół Podstawowych. Zanim usłyszeliśmy świąteczne przeboje, głos zabrała Pani Dyrektor SP 7 Aleksandra Mroczkowska, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pracę oraz złożyła świąteczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Następnie magię świąt mogliśmy poczuć dzięki następującym wykonawcom:
Piosenkę ,,Prezent na te święta” zaśpiewały Pani Magdalena Kosobucka, nauczyciel logopeda naszej szkoły wraz z córką Zosią Kosobucką, w piosence pt. „Rockin' around the Christmas tree” usłyszeliśmy Panią Joannę Radomską wraz z córką Alicją, piosenkę pt. ,, Feliz Navidad” zaśpiewały Pani Alicja Gűnther z córką Antoniną, w piosence z repertuaru Majki Jeżowskiej pt: „Kochany panie Mikołaju” usłyszeliśmy Romę Cajtel – nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z najmłodszą uczestniczką – Anielką,, ,,Kolędę dla nieobecnych’’ zaśpiewała Pani Joanna Domaros- Gierszewska z synem Tymoteuszem Gierszewskim, piosenkę,, Z kopyta kulig rwie’’ z repertuaru Skaldów zaśpiewali Pani Ewa Kwiatkowska i Sebastian Sikorski, ,, Zaśnieżone miasta’’ usłyszeliśmy w wykonaniu Pani Natalii Lubińskiej i uczennicy Nadii Szark, ,,Walking in a winter wonderland’’ zaśpiewały Nadia Piernicka z ciocią Aleksandrą Ciesielską, nauczycielka Magdalena Mączyńska z uczennicą Amelia Rapp wykonały piosenkę,, Święta w nas’’, ,, Dzień jeden w roku” zaśpiewała Pani Kinga Dalke wraz z uczennicami: Julią Czaplewska, Anną Zbielską, Lilianą Trzcińską, Pani Sylwia Nowak z córka Niną śpiewały piosenkę ,, Kto wie’’, ,,Święty czas’’ wykonały Pani Magda Ubowska z uczennica Jadwigą Brzozową.
Następnie wystąpili przyjaciele naszej szkoły, ludzie z pasją, ogromnym talentem wokalnym i wielką charyzmą, czyli trio wokalne w osobach: Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Ciesielska i Sebastian Sikorski w utworze: „Do They Know It's Christmas”. Na scenie mogliśmy też podziwiać dwóch utalentowanych muzyków: Mateusza Buse i wcześniej słyszanego Sebastiana Sikorskiego w mini recitalu świątecznym. Były to utwory: : „Last Christmas” i „Thank God It’s Christmas”,a do piosenki z repertuaru zespołu Queen pt: „Love of my live’’ zatańczyła Weronika Siegmiller z „Akademii Tańca – Piętro Wyżej’’. Weronika jest naszą absolwentką.
Ogromną i miłą niespodzianką okazał się występ nauczycieli z naszej szkoły, którzy przygotowali na tę ważną uroczystość piosenkę. I to jaką… To piosenka z repertuaru Marka Grechuty. Autorem muzyki był Jan Kanty Pawluśkiewicz, tekst napisał sam Grechuta.
„Dni, których nie znamy” koncertowo wykonali: Magdalena Kosobucka, Michał Dalke, Magdalęna Ubowska, Roma Cajtel, Magdalena Mączyńska, Natalia Lubińska, Kinga Dahlke. Na fortepianie zagrał Mateusz Buse, a na flecie poprzecznym – Sylwia Osińska.
Ważną rolę w festiwalu odegrały dzieci i młodzież śpiewające w chórku : Wiktoria Gólska, Martyna Piesik, Alicja Radomska, Antonina Gűnther, Tymoteusz Gierszewski, Nadia Szark, Nadia Piernicka, Amelia Rapp, Anna Zbielska, Nina Nowak, Jadwiga Brzozowa, Magdalena Jażdziewska, Klara Zientkowska -pod batutą pani Sylwii Osińskiej, która jest dobrym duchem i organizatorką tego wspaniałego koncertu.
Chcemy podziękować widzom za przybycie i hojność, wykonawcom - za profesjonalizm i pasję, z jaką śpiewali, nauczycielom - za zaangażowanie w przygotowanie festiwalu, sponsorom - za wsparcie materialne. Osobne podziękowania należą się także Panu Burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi za owocną współpracę ze szkołą i wsparcie przez wiele lat oraz za pomoc - pracownikom i dyrekcji Chojnickiego Centrum Kultury. To były niezapomniane chwile!
(Marietta Klinger)
„Online? Offline? Zawsze w kontakcie!”
- 18.12.2022
Rzeczywistość, w której obecnie żyjemy, znacznie się zmieniła od czasów pandemii. Co jakiś czas pojawiają się sygnały dotyczące przejścia w szkołach na nauczanie zdalne. Coraz bardziej ważne staje się zatem nabywanie i doskonalenie zarówno kompetencji stosowania nowych technologii informatycznych, jak i skutecznej pomocy dzieciom i młodzieży borykającym się z problemami wynikającymi z nadużywania Internetu i komputera.
Te umiejętności zdobywali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach – uczestnicy projektu „Online? Offline? Zawsze w kontakcie!” realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej programu Erasmus+. Podczas pięciu kursów metodycznych, które odbyły się w Walencji, Palermo, Splicie, Nicei i na Teneryfie nie tylko doskonalili swój warsztat w zakresie nowych technologii, ale również uczyli się, jak rozpoznawać i przeciwdziałać niekorzystnym skutkom nadużywania Internetu i cyberprzemocy wśród młodzieży. Nauczyciele mieli również okazję wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami kursów, a ponieważ w warsztatach uczestniczyli nauczyciele z całej Europy, wymiana okazała się niezwykle owocna.
Niewątpliwym atutem projektów unijnych jest możliwość poznania kultury i piękna krajów, w których odbywają się kursy. A Europa niezmiennie zachwyca architekturą miast, urodą natury, bogactwem smaków, zapachów i kolorów.
„Obecnie wykorzystujemy zdobytą podczas kursów wiedzę i doświadczenia w kreowaniu modelu nowej szkoły na trzech płaszczyznach. Przede wszystkim ucznia – świadomie i odpowiedzialnie poruszającego się zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie; następnie nauczyciela – kreatywnego, twórczo korzystającego z zasobów nowych technologii; szkoły – otwartej na nowe wyzwania a także potrzeby uczniów i rodziców w stale zmieniającej się rzeczywistości. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, m.in. prowadząc warsztaty oraz lekcje otwarte, a już dziś zapraszamy na podsumowującą realizację projektu konferencję, która odbędzie się 17 lutego przyszłego roku”– mówi koordynatorka projektu Emilia Czaja-Urowska.
(Alina Jaruszewska)
24