Kalendarz
- lis
- 28
- Spotkanie z rodzicami
- 28.11.
- Wieczór rodziców
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna
- 23.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna
- sty
- 06
- Trzech Króli
- 06.01.
- Dzień wolny
- lut
- 13
- Spotkanie z rodzicami uczniów klas 8
- 13.02.
- Wieczór rodziców
- lut
- 17
- Ferie zimowe
- 17.02.-02.03.
- Dzień wolny
- mar
- 06
- Drzwi Otwarte
- 06.03.
- Wydarzenie z życia szkoły
- mar
- 27
- Zebranie z rodzicami
- 27.03.
- Wieczór rodziców
- kwi
- 10
- Festiwal muzyczny "Siódemka łączy pokolenia"
- 10.04.
- Wydarzenie z życia szkoły
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Aktualności
Co nowego w szkole?Projekt „Zdrowa 7” – „Magia Świąt ukryta w słodkich pierniczkach”
- 13.12.2021
Grudzień kojarzy się niezmiennie z zapachami oraz czasem intensywnych przygotowań do Świąt. Jeśli spędzacie ten czas w kuchni, może podejmiecie wyzwanie i podzielicie się swoim ulubionym przepisem (+zdjęciem pracy) na pierniczki albo ciasteczka lub jakieś ciasto, którego nie można zabrakną w Waszym domu w czasie grudniowych dni.
Czekamy niecierpliwie na Wasze propozycje: zdrowa7@sp7chojnice.pl
Warto pamiętać, że jeśli korzystamy z przepisu nie swojego autorstwa, podajemy autora oraz zamieszczamy swoje dane
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
- 12.12.2021
3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.
W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami - powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.
„POMOCNE DŁONIE SĄ PIĘKNE”
Grudzień to wyjątkowy miesiąc – w tym miesiącu pochylamy się nad tematyką dotyczącą praw dziecka. Ale zanim o prawach znaleźliśmy chwilę na godzinie wychowawczej i porozmawialiśmy na temat niepełnosprawności, chorób przewlekłych rówieśników. Szacunek, zrozumienie, empatia – miały stać się przewodnią myślą spotkania/rozmowy na ten ważny społecznie temat.
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli krótki film - „Duże sprawy w małych głowach” poruszający problem niepełnosprawności intelektualnej. Zwrócili również uwagę, że oprócz niepełnosprawności intelektualnej, możemy spotkać się z niepełnosprawnością ruchową, osobami niewidomymi, niesłyszącymi czy tez borykającymi się z różnymi chorobami przewlekłymi – jak np. cukrzyca. Mogli zajrzeć także do książki dostępnej w naszej szkolnej bibliotece „ABC Empatii – bo wszyscy jesteśmy tacy sami” – w której zawarto wiele przykładów dzieci mierzących się z różnymi niepełnosprawnościami i informacji o tym, jak sobie radzą na co dzień.
Uczniowie klasa 4-8 – obejrzeli wzruszający film dokumentalny „Zobacz we mnie człowieka” –poruszający problem niepełnosprawności ruchowej
Uczniowie zastanawiali się jak mogą pomóc i jacy mogą być dla osób z niepełnosprawnościami i wypisali swoje pomysły na dłoniach z papieru i przykleili je do drzewka „Pomocne dłonie są piękne” , które znajduje się na parterze szkoły.
Takie społeczne akcje są niesamowicie ważne, ponieważ pokazują naszym uczniom, że mimo różnic, każdy z nas przed wszystkim jest człowiekiem i każdemu z nas zależy na szacunku, empatii i równości.
Sukces „trzech wspaniałych”
- 01.12.2021
„Trzech wspaniałych” czytelników literatury anglojęzycznej: Milena Hope, Marcel Lemańczyk oraz Mikołaj Pałubicki (uczniowie klasy 7b) przeszło do kolejnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego The Bookers - Reading Adventure, który miał miejsce w naszej szkole w czwartek 25 listopada. Przygotowania nie należały do łatwych ponieważ w dwa tygodnie należało przeczytać 40 stron w języku angielskim. Zwycięzcy poznali fabułę dramatu Williama Shakespeare’a pt. ”King Lear” oraz noweli science-fiction Isaak’a Asimov’a pt. ”I, robot”.
Gratulacje i powodzenia w kolejnych szrankach.
„Rybolągi i niebojeże. Wyobraźnia dziecka”
- 28.11.2021
26 listopada w podziemiach kościoła gimnazjalnego w Chojnicach odbyła się promocja publikacji albumowej „Rybolągi i niebojeże. Wyobraźnia dziecka”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach.Autorką publikacji jest pedagog sztuk wizualnych, nauczycielka naszej szkoły, Violetta Klugowska.W albumie znajdują się licznie obrazy naszych uczniów, w wieku od 7 do 14 lat.
„….Niniejsza publikacja wskazuje sposoby rozwijania w dzieciach wyjątkowych umiejętności będących jednymi z kompetencji przyszłości. Jest poradnikiem dla nowoczesnego nauczyciela, który buduje potencjał uczniów, ich kreatywność oraz innowacyjne myślenie.” -Anita Przybyszewska Pietrasiak, doradca metodyczny plastyki CKU TODMi DNw Toruniu
Promocji towarzyszyła wystawa wybranych prac plastycznych naszych uzdolnionych uczniów. Emilia Grabowska z klasy VII uświetniła spotkanie występem muzycznym. Zagrała na flecie „Taniec klaunów”,kompozycję Ernesto Kohlera.
Wszystkim dzieciom, autorom prac gratulujemy i żywimy nadzieję, że nie przestaną malować.
Album jest finałem projektu zrealizowanego w ramach stypendium Burmistrza dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami.
https://wydawnictwonaprzyklad.pl/ksi%C4%85%C5%BCki
fot.A.Knitter
4